Szczepionki ratują życie – powiedział przewodniczący komisji Sen

Szczepionki ratują życie – powiedział przewodniczący komisji Sen

"Coraz więcej dowodów sugeruje, że BAT może służyć jako narząd wydzielniczy," napisali badacze. "Podobnie jak biała tkanka tłuszczowa, BAT może syntetyzować i wydzielać liczne hormony, takie jak FGF21, regulujące metabolizm energetyczny całego organizmu."

Myszy z przeszczepem BAT w badaniu wykazały znaczne zmniejszenie krążącego FGF21. Ponadto krążąca IL-6 nie uległa zmianie po przeszczepieniu BAT, co sugeruje, że dodatkowe czynniki zapalne lub inne czynniki mogą być zaangażowane w metabolizm energetyczny, zauważyli naukowcy.

Odkrycie, że przeszczep BAT odwrócił cukrzycę w mysich modelach otyłości wywołanej dietą i cukrzycy typu 1, sugeruje, że BAT wydziela adipokiny, które działają poprzez szlaki fungonis gel cena w aptece niezależne od insuliny.

"Jako narząd endokrynologiczny BAT może służyć jako fascynujący nowy potencjalny cel terapeutyczny dla otyłości i związanych z nią chorób," badacze napisali … "W niniejszym badaniu wykazaliśmy, że przeszczep BAT zmniejszył przyrost masy ciała i tkanki tłuszczowej u myszy Ob / Ob. Jest to pierwsze badanie pokazujące, że przeszczep BAT nasila aktywność endogennych BAT, ostatecznie prowadząc do poprawy metabolizmu energetycznego całego organizmu i homeostazy glukozy."

Ostatnia aktualizacja 23 kwietnia 2015 r

Ujawnienia

Badania zostały sfinansowane przez Chińską Akademię Nauk, Ministerstwo Nauki i Technologii Chin oraz Narodową Fundację Nauk Przyrodniczych Chin.

Naukowcy nie ujawnili żadnych istotnych powiązań z przemysłem.

Główne źródło

Endokrynologia

Źródło: Liu X, et al "Przeszczep brązowej tkanki tłuszczowej odwraca otyłość u myszy OB / OB" Endocrin 2015; DOI: 10.1210 / en.2014-1598.

WASZYNGTON – Przesłuchanie w sprawie szczepień i wczesne zatwierdzenie przez FDA leku na raka tarczycy były jednymi z najważniejszych wydarzeń stosunkowo spokojnego tygodnia w stolicy kraju.

Wysłuchanie w Senacie Szczepionki przynosi dwupartyjną harmonię

Wtorkowe przesłuchanie w Senackiej Komisji Zdrowia, Edukacji, Pracy i Emerytur w sprawie ponownego pojawienia się chorób, którym zapobiegają szczepionki, przyniosło na Kapitol niezwykłą dawkę ponadpartyjnej harmonii.

Ton przesłuchania był widoczny od samego początku. "Szczepionki ratują życie," – powiedział przewodniczący komisji senator Lamar Alexander (R-Tenn.), który podziękował senator Patty Murray (D-Wash.), członkowi rangą komisji, za pomoc w sporządzeniu listy świadków. "Przenoszą śmiertelne, okropne, wyniszczające choroby od horroru do historii."

Ponieważ korzyści wynikające ze szczepień są tak dobrze zrozumiane, "niepokojące jest to, że zanim jeszcze w tym roku dotarliśmy do Walentynek 121 Amerykanów choruje na odrę … a coraz większa liczba rodziców nie stosuje się do zaleceń lekarzy i pracowników służby zdrowia," Aleksander powiedział.

Murray zgodził się, zauważając, że wybuchła odra "wyjaśnił, że choroby, którym można zapobiec dzięki szczepieniom, nadal stanowią zagrożenie i nie możemy pozwolić sobie na samozadowolenie. … Musimy zapewnić, że we wszystkich [lokalizacjach], w których wskaźniki absorpcji są niskie, dostarczamy informacje i szerzymy świadomość, aby więcej osób mogło być chronionych."

FDA wcześnie zatwierdza lek na raka tarczycy

Agencja ogłosiła, że ​​FDA dała zielone światło lenwatynibowi (Lenvima), inhibitorowi wielu kinaz docelowych, do leczenia opornego na jod promieniotwórczy zróżnicowanego raka tarczycy.

Lek został zatwierdzony kilka miesięcy przed datą PDUFA w kwietniu. Otrzymał zarówno status leku sierocego, jak i priorytetowego przeglądu.

Wyniki kluczowego badania III fazy leku zostały opublikowane na początku tego tygodnia w New England Journal of Medicine.

Ogółem 392 pacjentów ze zróżnicowanym rakiem tarczycy opornym na promieniowanie jodem przydzielono losowo do grupy otrzymującej inhibitor kinazy lub placebo. Mediana czasu przeżycia wolnego od progresji wyniosła 18,3 miesiąca dla leku, w porównaniu z 3,6 miesiąca dla placebo.

Członkowie Izby rozważają październikową premierę ICD-10 na przesłuchaniu

Wdrożenie w USA systemu kodowania diagnostyki ICD-10 było kilkakrotnie opóźniane, ale członkowie podkomisji Izby Reprezentantów zdawali się skłaniać w środę do upewnienia się, że aktualny termin 1 października zostanie zachowany.

"Wielu dostawców i płatników, w tym Centers for Medicare and Medicaid Services (CMS), dokonało już znacznych inwestycji w przejście na ICD-10, a każde dalsze opóźnienie będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami utrzymania aktualności systemów ICD-9 w celu ponownego przeszkolenia pracowników i ponownie przygotować się do przejścia," Przedstawiciel Joseph Pitts (prap.), Przewodniczący Podkomisji ds. Zdrowia i Energii Izby Reprezentantów, powiedział w swoim wystąpieniu otwierającym przesłuchanie w tej sprawie.

"Stany Zjednoczone obecnie pozostają w tyle za większością reszty świata, która już korzysta ze zaktualizowanego ICD-10," on dodał.

Rep. Kathy Castor (D-Fla.) Zgodziła się. "Chciałbym przyłączyć się do moich kolegów, którzy mówią, że nie będzie już opóźnień w przejściu na ICD-10 i [namawiam ich], aby nie uwzględnili opóźnień w rachunkach „obowiązkowych” [takich jak] sposób płacenia lekarzom," powiedziała. "Trzymajmy się terminu 1 października."

Plany Medicare Advantage przedstawiają swoją rację na Kapitolu

Plany Medicare Advantage zmieniają świadczenie opieki zdrowotnej na lepsze, ale mogą nie być w stanie tego kontynuować, chyba że zostaną wprowadzone zmiany w refundacji, powiedzieli w czwartek liderzy planów zdrowotnych.

Obecnie około 30% beneficjentów Medicare jest objętych planami Medicare Advantage (MA), które są prowadzone przez prywatnych ubezpieczycieli zdrowotnych i zapewniają dodatkowe świadczenia w porównaniu z tradycyjnym programem Medicare opartym na opłatach. W przeciwieństwie do osób zarejestrowanych w Medicare objętych opłatą za usługę, które mogą zobaczyć się z dowolnym dostawcą Medicare, beneficjenci rejestrujący się w planach MA muszą korzystać z usług dostawców powiązanych z ich konkretnym planem.

Aby pomóc beneficjentom w podjęciu decyzji, którą MA planują wybrać, stawki CMS planują ich jakość i wydajność przy użyciu systemu ocen opartego na gwiazdkach, gdzie jedna gwiazdka jest słaba, a pięć jest doskonała. Jednak, powiedział Pat Wang, dyrektor generalny Healthfirst, planu MA z obszaru Nowego Jorku, nie ma korekt w ocenach w gwiazdkach opartych na statusie społeczno-ekonomicznym członków planu, nawet w przypadku planów takich jak jej, które mają wielu członków o niskich dochodach, których pierwszy język nie jest angielski.

"Wysyłana jest zła wiadomość: „To jest plan trzygwiazdkowy; nie jest zbyt dobry ”, gdy nie ma dostosowania ze względu na status społeczno-ekonomiczny," powiedziała podczas briefingu dla dziennikarzy i personelu kongresowego sponsorowanego przez America’s Health Insurance Plans, stowarzyszenie branżowe zajmujące się ubezpieczeniami zdrowotnymi. "Nieumyślnym rezultatem jest to, że zasoby są wyczerpywane ze społeczności, które najbardziej ich potrzebują z powodu braku dostosowania." Wang powiedziała, że ​​ma nadzieję, że CMS rozwiąże ten problem – przynajmniej krótkoterminowo – w przyszłym roku.

W następnym tygodniu

Kongres odbędzie się w przyszłym tygodniu w święto Prezydentów.

W piątek komitet doradczy FDA Orthopaedic and Rehabilitation Devices spotkał się w celu omówienia przed wprowadzeniem na rynek wniosku o zatwierdzenie urządzenia Vertiflex Superion InterSpinous Spacer do leczenia dojrzałych szkieletowo pacjentów cierpiących na neurogenne chromanie przestankowe wtórne do rozpoznania umiarkowanego zwężenia kręgosłupa lędźwiowego (spotkanie to było pierwotnie zaplanowane za grudzień 2014 r., ale zostało przełożone).

,

CHICAGO – przeciwciało monoklonalne, pierwotnie opracowane w celu leczenia osteoporozy, ostro zmniejszyło ryzyko złamań u kobiet po menopauzie przyjmujących inhibitory aromatazy w celu zapobiegania nawrotom raka piersi, powiedział naukowiec.

Według Michaela Gnanta z Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu w dużym, randomizowanym badaniu kontrolowanym placebo u pacjentów, którym podawano denosumab (Prolia) co 6 miesięcy, ryzyko wystąpienia klinicznie widocznego złamania było o połowę mniejsze niż u kobiet, które nie otrzymały leku.

Punkty akcji

Denosumab, przeciwciało monoklonalne do leczenia osteoporozy, zmniejszył o połowę częstość złamań i zwiększoną gęstość mineralną kości (BMD) u kobiet po menopauzie przyjmujących inhibitory aromatazy w celu zapobiegania nawrotom raka piersi Korzyści obserwowano przy prawidłowym lub niskim wyjściowym BMD, a toksyczność była podobna do placebo .

Toksyczność leku nie różniła się znacząco od placebo, a zwłaszcza martwicy kości szczęki "to nie problem" w badaniu Gnant relacjonował na corocznym spotkaniu American Society of Clinical Oncology. Dodatkowe szczegóły badania zostały opublikowane równolegle w The Lancet.

Złamanie jest ważnym efektem ubocznym leczenia pooperacyjnego inhibitorami aromatazy, dlatego stosowanie denosumabu – w dawce stosowanej w leczeniu osteoporozy – powinno być traktowane jako standardowa terapia – podsumował Gnant.

Rzeczywiście, wyniki nie są całkowicie zaskakujące, skomentował Rob Coleman, MD z University of Sheffield w Sheffield w Anglii.

W formalnej dyskusji artykułu zauważył, że wcześniejsze badania nad rakiem prostaty z udziałem mężczyzn zagrożonych złamaniem z powodu terapii deprywacją androgenów były "podobnie bardzo skuteczny" w zapobieganiu złamaniom kości.

"Denosumab jest już zatwierdzony przez FDA do leczenia osteoporozy," zauważył dr Harold Burstein z Dana-Farber Cancer Institute w Bostonie, więc ma sens, aby zapobiegać złamaniom u pacjentów z rakiem.

Ale "było dużo złamań" w badaniu i tylko nieliczne można przypisać nawrotowi raka, powiedział MedPage Today, co sugeruje, że skutki uboczne inhibitorów aromatazy na kości mogą być bardziej znaczące niż sądzono.

Denosumab jest w pełni ludzkim przeciwciałem monoklonalnym, które wiąże się z ligandem RANK, który odgrywa kluczową rolę w resorpcji kości. Zatwierdzony do leczenia osteoporozy w dawce 60 mg podawanej co 6 miesięcy podskórnie.

Jest również zatwierdzony (pod marką Xgeva) w celu zapobiegania zdarzeniom kostnym u pacjentów z rakiem piersi z przerzutami do kości. W tej sytuacji lek podaje się co 4 tygodnie w dawce 120 mg.

Począwszy od 2006 roku, Gnant i współpracownicy z austriackiej grupy badawczej raka piersi i jelita grubego uczestniczyli w badaniu 3425 kobiet po menopauzie z gruczolakorakiem piersi bez przerzutów, które były leczone inhibitorem aromatazy.

Zostali oni losowo przydzieleni do grupy otrzymującej placebo lub denosumab w dawkach i harmonogramach zatwierdzonych do leczenia osteoporozy. Pierwszorzędowym punktem końcowym badania był czas do klinicznego złamania, ale naukowcy przyjrzeli się także innym miarom zdrowia kości.

admin